Změnit a polepšit si, to je oč tu běží

 

Každý z nás chce mít zaměstnání snů. Zaměstnání, které by zároveň bylo jeho koníčkem. Proto zkoušíme různá zaměstnání u různých zaměstnavatelů a někdy se to povede a jindy ne.

Co mi změna přinese?!

Než udělám nějakou změnu, je dobré se sám sebe zeptat. Co mi ta změna přinese? Co od změny očekávám?

Nová práce by mi měla přinést:

  • více radosti
  • více času pro rodinu
  • větší výplatu
  • kratší dojezdovou vzdálenost
  • lepší kolektiv nebo šéfa
  • víc benefitů
  • čistější hlavu, ve smyslu netahat si pracovní věci do ložnice
  • delší dovolenou, sick days atd.

Často není jednoduché všechno probrat bez emocí a z nadhledu. Někdy člověk vybuchne jak saze v komíně, většinou, když se v práci něco semele. Vždy se hodí pohled další osoby, profíka z terénu, nebo i rodiny a přátel.

Kdy udělat změnu?

Změnu je dobré udělat v případě, když z jakékoliv vážného důvodu nejsem v práci spokojený. Ale pozor, pokud budu měnit příliš často, protože jsem neustále nespokojený, tak bude problém u mě a ne u zaměstnavatelů. Také mne pak nikde nebudou chtít. Když budu často měnit, budou o mě říkat, že jsem fluktuant. A to nemluvím o tom, že se personalisté z okolních firem setkávají a poskytují si na zaměstnance reference. A já chci, aby o mě mluvili dobře a doporučovali mě.

Jak se vyhnout zbytečným změnám a krokům, které nikam nevedou?

Jak přemýšlí zaměstnavatel?

Každá firma hledá loajální zaměstnance, protože do nich z počátku investuje spousty peněz a očekává její návratnost. Jen si uvědomte, co stojí zaměstnavatele každý jednotlivý nástup zaměstnance. Vstupní prohlídka, časová investice do přijímacích pohovorů, vstupních školení a administrativních záležitostí spojených s nástupem zaměstnance. Dále vybavení pracovním oděvem, obuví a ochrannými pracovními pomůckami. Další odborná školení potřebná pro výkon pracovní činnosti atd.

Nezdá se to že?

Ale každý nástup je pro zaměstnavatele obrovská nálož výdajů, administrativy a času. To jste netušili co? Dělal jsem to, takže vím, o čem mluvím.

Takže pokud budete chtít měnit, udělejte si srovnávací tabulku. Na jedné straně co mám nyní a na druhé co očekávám od nového zaměstnání.

Možná si nevíte rady a potřebujete pomoc, jsem tu pro Vás :-).

Až budu mít srovnávací tabulku, budu přesně vědět co vlastně chci a co ne. Poté se na pohovoru u nového zaměstnavatele mohu ptát na věci, které od nového zaměstnání očekávám. Pokud se nezeptám, nevím do čeho jdu a za chvíli zjistím, že jsem zase nespokojený a kolotoč hledání opět začne. Ušetřím tím spoustu starostí a nejenom sobě a zaměstnavateli, ale s každou změnou trpí také mé okolí a rodina, přeci jen je to velký stres.

Sdílejte článek, abyste pomohli přátelům a známým, ať ví, jak se vyhnout případným problémům nebo zklamání.

S úctou Joža

Už jste členy v facebookové skupině? Že ne, tak se přidejte tady >>>

Jsem průvodce na cestě k pohodě s penězi. Rychlo návody na zbohatnutí přes noc nefungují, ale postup kdy jdete krok za krokem Vám pomůže vytvořit peníze na víc, udržet si je a rozmnožit je. Ráda Vás na této dobrodružné k bohatství doprovodím a moc se na to těším:-).
Komentáře