Jak udělat rok 2024 bohatší

pohoda_plaz_bohatstvi

Rok 2024 bude hlavně ve znamení stability, upevňování základů a stavbě silných pilířů, které vás nenechají finančně ve štychu.

Číslo 4 ukazuje právě na rovnováhu, stabilitu. Podobně, jako když si představíte že 4 vypadá jako židle.

Má pevné nohy, robustní sedátko i opěrku zad (píšeme si tu o klasické kuchyňské židli.)

židle_pevná_stabilní

Dvě dvojky „22“ vypadají jako dvě pohodové labutě, co si plují po klidné vodní hladině a hlídkují ve svém rajonu. Jsou 2, což posiluje jejich sílu, moc i kontrolu.

Dvojka neboli jinak řečeno pár, také předurčuje nějaký vztah, vztah s partnerem, dětmi, rodiči, ale i s penězi.

Peníze nejsou živé, ale fungují na energetickém principu a když se k nim nebudete chovat hezky, nebudou se u vás chtít zdržovat.

Stejně jako když k vám přijde nevítaná návštěva a vy jí to dáte najevo. Taky prohodí pár zdvořilostních frází a vypadne.

S penězi není potřeba se prát, ale být s nimi co nejvíc kámoši!

pěsti_souboj

Stejně vnímám rok 2024. Bude důležité si ve světě financí pořádně nastavit kontrolu, řád a pěstovat si víc a víc svou nezávislost.

Navíc, kdybych sečetla všechna čísla v letopočtu 2024 získám konečné číslo 8, když jej otočíte na ležato, získáte nekonečno. Nekonečno i možností, jak udělat rok 2024 bohatší.

Samé podporující a vyzývající číslovky proto, abychom se pustili do své finanční samostatnosti. Začít můžete získáním 11 pravidel bohatého života >>.

Důchod po 68?

Protože sorry, ale po tom, co se děje, kdy je odklepnutý důchod po 68 roce atd. je vidět, že pokud se každý nepostará sám o sebe, bude možná na stáří bydlet s pravnoučaty, nebo sedět u kostela s kloboukem. 

Je to smutné, ale víc a víc reálné, až mě to děsí. Proto je nejvyšší čas začít budovat svou finanční svobodu hned teď a začít bohatším rokem 2024.

Nechci být netaktní, ale kdyby ženy v domácnosti hospodařily jako někteří vrchní činitelé, spousta rodin by už chodila večeřet na louku. A proto je tak moc důležité, abyste uměli zacházet se svými penězi.

Běžně se to neučí ve škole, možná jste to neviděli ani doma.  V televizi vás naučí tak leda žít na dluh a kupovat milion dalších věcí, které vám, ale nepřinesou žádné štěstí navíc.

Zodpovědnost jako hlavní úkol

Převzít plně zodpovědnost za svůj život, bude na denním pořádku. Neznamená to, že občas každý neudělá nějakou chybu. Jsme lidé a chybovat je přirozené, ale cílem je mít co nejvíc věcí pod svou kontrolou.

Kde začít, aby vaše finanční základy byly pevné a stabilní?

Jednoznačně u svých domácích rozpočtů, mít přehled kolik peněz a kam odchází, ale také kolik peněz a odkud přichází.

Pro někoho může být kontrola velký strašák, pro jiného akční detektivní hra. Ať tak či onak čím dříve poznáte, jak na tom doma s penězi jste, tím dříve s tím můžete nějak naložit.

Často se na konzultacích potkávám s tím, že žena říká: „vyděláváme slušné peníze, ale na konci měsíce jakoby se nám sami rozutekly“.

„Vyděláváme, ale nějak nám pořád nezbývá!“

Se stává většinou ženám, které si nesou nějaký zážitek, situaci spojenou se ztrátou peněz.

Například: maminka byla úspěšná podnikatelka a vydělávala velké peníze, ale pak onemocněla a vy jste si z této situace mohli odnést nevědomou informaci -pozor peníze znamenají nemoc.

A v reálném životě se vám to projevuje tím, že vám podvědomí brání nashromáždit větší část peněz, protože má strach, že byste mohli onemocnět. Toto vše se neděje na vědomé úrovni, vůbec o tom nemusíte vědět. Co je ještě horší zpráva je to, že se tyto vzorce přenáší i mezi generacemi. Stačí, že jste slyšeli nebo četli podobnou historku a blok k tomu, abyste nenashromáždili větší část peněz může být na světě.

stop_mozkoblokům

Tohle je jen jeden malinký střípek, toho, co nám může ukrádat naše peníze ze života a proto je důležité se naučit mít co nejvíce takových věcí pod kontrolou.

Pokračujeme záplatováním

Z 90 % ženy zjistí, že jim z rozpočtu utíká velká část peněz a tak se snaží vydělat ještě víc, aby se to vyrovnalo. Ale mnohem lepší strategie je nejdříve nalepit záplaty, tam, kde peníze utíkají a poté přilévat víc peněz do rozpočtu.

Je to stejné jako kdybyste měli děravý bazének. A vy jste dolévali víc a víc vody, budete jí mít pořád stejně, protože vám bude utíkat dírami. Ale když nejdříve zalepíte díry, hladina se najednou zvedne.

Jak udělat rok 2024 bohatší?

Jednoduše se věnovat svým penězům. Neříkám odříkat si úplně všechno, co vám dělá radost, ale dodržovat pár základních pravidel a jít krok za krokem. Ani Řím nepostavili za den.

A věřte mi, že i když vám teď zbývá jen 500 Kč měsíčně, můžete je smysluplně ukládat a nastřádat tak časem velký balík peněz.

I cesta k bohatství má svá pravidla. Stejně jako existují pravidla silničního provozu, podobně existují pravidla bohatého života, najdete je tady >>>

Co je potřeba na cestu k bohatšímu roku 2024?

most_cesta

Na cestu k bohatšímu životu potřebujete mimo jiné:

  • výdrž, opravdu je nutné jít krok za krokem, postupně a s rozvahou
  • informace, dají se dohledat, ale vybírejte opravdu pečlivě, ať to dává smysl
  • podporu, v jednom se to špatně táhne, je to delší cesta a parťák se vážně hodí
  • rozhodnutí, že to dáte a nebudete to odkládat dalších 5 let
  • odvaha, pustit se do toho, i když se vám nechce, protože začít se prostě musí

Pojďte začít tvořit svou bohatou budoucnost. Budujte své finanční zázemí a neodkládejte něco tak důležitého na později, protože může být již pozdě.

Přeji vám všem krásný, bohatý nejen rok 2024, ale každý den, každou minutu, každý okamžik.

Ať jsou peníze mezi vašimi nejlepšími kámoši s láskou Dáda

 

.

 

 

Jsem průvodce na cestě k pohodě s penězi. Rychlo návody na zbohatnutí přes noc nefungují, ale postup kdy jdete krok za krokem Vám pomůže vytvořit peníze na víc, udržet si je a rozmnožit je. Ráda Vás na této dobrodružné k bohatství doprovodím a moc se na to těším:-).
Komentáře