Super výdělky, jak je neznáte

Tajemství, které není tajné zní síťový marketing. Někdy nazývaný jako síťák, MLM, systém na doporučení atd. Někdy také označován jako letadlo, nebo pyramida, což je dáno spíše špatným představením systému.

Jak správně uchopit síťový marketing

Jednoznačně jako obrovskou příležitost. Můžete si vybudovat svou vlastní firmu s minimálními náklady, ale s obrovským potenciálem. Růstem finančním, ale také osobnostním. Správně vybraný systém a firma vás dokáží naučit věci, které byste v klasickém zaměstnání hledali roky a nebo byste se s nimi nepotkali nikdy.

Úspěch není jen o prodeji

Když jsem poprvé slyšela o MLM, byla jsem v šoku. Proboha já mám chodit po známých a vnucovat jim výrobky, nebo služby? Já, která nesnáší lež a přetvářku?

A právě v tyto chvíle jsem, jako možná většina z vás, slyšela špatné vysvětlení, jak má vypadat fungování MLM, a jaké možnosti spolupráce nabízí. Byla to veliká škoda a já zbytečně na pár dalších let ztratila zájem o něco tak geniálního a pokrokového.

Jak tedy můžete získat víc času i peněz?

Je zde více způsobů:

 • ano můžete pouze prodávat výrobky a služby
 • můžete, ale také prodávat příležitost
 • můžete pouze doporučovat výrobky 

Jaký je v tom rozdíl?

Prodávat výrobky, znamená, že jste členem vámi vybraného MLM a pouze prodáváte jejich výrobky, nebo služby. Nakupujete za tzv. nákupní cenu a prodáváte za ceny prodejní, nebo doporučené. Rozdíl mezi cenou nákupní a prodejní bývá podle druhu i služby cca 25-30%, někdy více, někdy méně. Toto procento „vaší odměny“ se také může lišit tím, na jaké úrovni se v MLM nacházíte. Pokud budete mít velké obraty, může se úměrně zvyšovat také % část vaší odměny.

Prodávat příležitost, znamená, že vy jakožto člen MLM nabízíte vašim známým, přátelům, ale také cizím lidem třeba na doporučení příležitost, pracovat v týmu jako vy. Daný člověk, potom pracuje stejně jako vy a také spíše hledá další členy, kteří se zapojí. Tím vzniká síť, která roste tak rychle a kvantitativně, jak je šikovný její sponzor. Sponzor je váš „nadřízený“, který vás do systému přivedl. Tohoto způsobu hledání dalších parťáků se většina lidí zalekne a proto zbytečně usoudí, že MLM systém není pro ně.

Doporučovat výrobky, mi přijde jako kombinace obojího, ale přitom hravou, nenásilnou a zajímavou formou. Tohle většinou „sponzoři“ neumí vysvětlit a zbytečně tak přichází o své nové parťáky :-(. Nikomu nic nenutím, nikoho nenaháním. Najdu si společnost, která mi vyhovuje ve smyslu nastavení pravidel, jak funguje a v tom, jaké nabízí služby nebo produkty. Se službou nebo produktem musíte být na 120% spokojeni hlavně vy, jinak není možné se věnovat žádnému druhu spolupráce. Takže, jak tento druh doporučování může vypadat v praxi:

 1. vyberu si tu správnou společnost, podle etiky, podle fungování, podle produktu
 2. vyzkouším jejich produkt nebo službu
 3. jsem li spokojen s výrobkem, nechám se dobře proškolit a provést systémem a jeho funkcí svým sponzorem
 4. doporučím výrobek, se kterým jsem mimořádně spokojen svým přátelům, známým, rodině, kamarádům, ale jen tak nenásilně (klidně u pivka, nebo mezi řečí u kávičky), mohu ho pak prodat za prodejní cenu, nebo rovnou nabídnout registraci ve společnosti a ukázat výhody, jako je nákup za nákupní ceny atd.
 5. po čase zase opět nenásilně zjistím, zda výrobek vyhovoval těm, kterým jsem ho prodal. Pokud ano, je to super a já dotyčným mohu představit, že takto zábavně mohou i oni doporučit daný produkt a tím si pomalu, ale jistě vytvořit síť buď odběratelů. nebo parťáků. Doporučovat můžete různě, ústně, ale také pomocí příspěvků na facebooku, pomocí článků na blogu, nebo propagací ve vybraných skupinách

Co a podle čeho si vyberete právě vy, ten správný systém?

Pojďme to shrnout jasně a přehledně 🙂

 • vyberete si podle výrobku či služby společnosti
 • vyberete si podle toho, zda se vám líbí etický kodex dané společnosti a zda vám vyhovují její pravidla
 • vyberete si podle „sponzora“ možná je to ta nejdůležitější okolnost, podle které byste měli začít. Jako všude i tady hraje hlavní roli lidský faktor, musí zde sednout „chemie“ mezi vámi a člověkem, který by vás měl vést, učit a podporovat. Pokud najdete sebelepší společnost, budete milovat produkt a nebudete si rozumět se svým sponzorem, nebude vám to fungovat. Vše je potřeba dělat s láskou a úctou, to platí i o síťovém marketingu 🙂

Přidejte se k nám na facebooku do skupiny „S penězi v pohodě“, ať vám neunikne žádná informace:-)

Mějte se fajně a těším se na příště Dáda

Jsem průvodce na cestě k pohodě s penězi. Rychlo návody na zbohatnutí přes noc nefungují, ale postup kdy jdete krok za krokem Vám pomůže vytvořit peníze na víc, udržet si je a rozmnožit je. Ráda Vás na této dobrodružné k bohatství doprovodím a moc se na to těším:-).
Komentáře